Pets Welcome dla turystów… z czworonogami

Data aktualizacji: 2017-01-20

Chcecie zwiedzać Wrocław z czworonogiem? To się uda dzięki pomocy wrocławskich przewodników, którzy poinformują Was, który hotel przyjmuje zwierzaki, gdzie można zjeść smacznie w towarzystwie psiaka czy kociaka, a nawet skierują do osób, które na kilka godzin będą mogły zaopiekować się waszym pupilem.

Wrocławska baza miejsc przyjaznych zwierzętom Pets Welcome cały czas się rozrasta. Aktualnie jest w niej ponad 220 miejsc, które nie zamykają drzwi przed czworonogami. Teraz do akcji dołączają wrocławscy przewodnicy wycieczek. – Często zdarzają się turyści, którzy podróżują z czworonogami. Organizując dla nich zwiedzanie musimy wybierać miejsca gdzie będą mogli zjeść czy odpocząć w towarzystwie swoich psów. Korzystając z bazy Pets Welcome będzie nam łatwiej wytyczyć dla nich trasę – mówi Artur Domański wrocławski przewodnik.

Żyjemy w czasach, które pozwalają nam na podróżowanie z czworonogami. We Wrocławiu tą podróż ułatwią przewodnicy, którzy są po prostu Pets Welcome.

–  Myślimy nad tym, aby w przyszłości urządzać specjalne turnusy dla zwierzolubów, wytyczać trasy spacerów i zwiedzania, które będzie można przejść właśnie z psem – dodaje Artur Domański.

To dopiero początek ułatwień dla turystów przyjeżdżających do naszego miasta z psem. Zainteresowane pomocą są także osoby, które zajmują się doraźną opieką nad zwierzętami – czyli ci, którzy wyprowadzają zwierzęta na spacer.  – To dobry pomysł na rozszerzenie działalności – taka usługa – ty zwiedzasz, a my opiekujemy się twoim psem. Wiadomo, ze nie we wszystkie miejsca w mieście wejdziemy ze zwierzakiem – mówi Anna, wrocławianka, która zawodowo zajmuje się wyprowadzaniem psiaków na spacery.

Poznaj przewodników, którzy dołączyli do Pets Welcome:

 

Zdjecie Beata Jackowska

Beata Jackowska