Plakaty i czekolady od Balsi

Autorką marki jest Barbara Lewandowska-Szarata, dziś wrocławianka, niegdyś przybysz z Mazowieckiego. Absolwentka warszawskiej ASP w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, jak mówi, wsiąkła w papier i bawi się słowem.

Na co dzień pracuje w agencji marketingowej, ale największą pasją jest ilustrowanie – od drobnych artykułów po książki. Tematyka? Od kuchni (jej konik) po winyle (konik męża). Wspólny mianownik prac? Zabawa słowem. Dlatego na jej świątecznych kartkach pod obrazkiem pięknie zarumienionej dziewczyny albo chłopaka (są dwie wersje) znajdziemy podpis "świąteczne wypieki", a pod plakatem z lasem pełnym jeleni i saren będzie adnotacja "Las Vegan’s". Nie mówiąc o całej serii świetnych plakatów do kuchni z dowcipnymi komentarzami.

Barbarę Lewandowską-Szaratę interesuje po prostu życie, szukanie sensu i…uśmiechu. – Większość ilustracji ma po prostu wzbudzać uśmiech. Taki pojawi się, z pewnością, na twarzach łasuchów, którzy kupią czekolady z szatą graficzną zaprojektowaną przez Panią Barbarę. Kolekcjonerską serię (Mikroposter Collection) wypuściła Manufaktura Czekolady, na okładce jest zabawna praca, a w środku miniplakat.

Szczegóły zakupu

Na stronie internetowej marki Balsi www.balsi.pl kupimy wyłącznie plakaty. Te formatu A3 kosztują 35-40 zł, a duże (61/91 cm) 70-90 zł. Można też poprosić o kartki świąteczne ze wspomnianymi wypiekami (5 zł). Czekolady by Balsi kosztują 12,90, ale kupimy je przez stronę Manufaktury Czekolady.

Na FB/byBALSI obejrzymy najnowsze prace barbary Lewandowskiej-Szaraty i miejsca, w których możemy artystkę spotkać.

Magdalena Talik