poLEPIONE. Ceramika artystyczna

Wrocławianka Agnieszka Szczygłowska nie jest artystką z wykształcenia (pracuje zawodowo w windykacji), ale z prawdziwego powołania. Jej ceramiczne projekty są dowcipne, trochę pieprzne, ale zawsze cieszą oko.

Projektantka przyznaje, że nigdy nie miała nic wspólnego z ceramiką, ale dwa lata temu odwiedziła w Dreźnie jedną z pracowni ceramicznych i kupiła sobie upominek. Mała miseczka kosztowała majątek, ale od niej wszystko się zaczęło. – Zaczęłam się jej przyglądać i pomyślałam, że sama też mogę zrobić coś podobnego – zdecydowała. Co ciekawe, na zajęciach z ceramiki była tylko dwa razy. Niewiele skorzystała, więc doszła do wniosku, że więcej nauczy się sama. Determinacja zaprocentowała. Dziś ma własną markę poLEPIONE i projektuje nie tylko słynne doniczki z buźkami i biustami, ale wykonuje oryginalne talerze na zamówienie hoteli i restauracji, m.in. na potrzeby sesji zdjęciowych. W 2020 roku planuje nowe ceramiczne cuda, choć skupia się głównie na doniczkach i realizacjach dla restauracji.

Szczegóły zakupu

Mniejsze doniczki poLEPIONE kosztują od 40 do 60 zł, za największe (z podstawkami) zapłacimy 120 zł. Zestaw do sushi (dla 3 osób) to wydatek rzędu 180-220 zł, miseczki są za 45 zł. Produkty Agnieszki Szczygłowskiej znajdziemy na www.polepione.art-madam.pl, na www.dawanda.com/shop/polepione, na Instagramie (polepione_as) i FB (ceramika.as).

Magdalena Talik