Wrocławianie promują miasto na gdańskim Jarmarku Dominikańskim
Jarmark Dominikański w Gdańsku to impreza targowa z ponad 750-letnią tradycją. W tym roku po raz pierwszy prezentują się tam wrocławscy rzemieślnicy – w tym artyści z firmy Rextorn, twórcy archetypów do serialu „Gra o Tron”.
Wrocław to jedyne polskie miasto, które ma swoją reprezentację na Jarmarku Dominikańskim. Sławna impreza potrwa trzy tygodnie (do 16 sierpnia) i przyciąga co roku setki tysięcy turystów.
Gdańszczanie i ich goście mogą podziwiać i kupować dzieła rzemieślników ze stolicy Dolnego Śląska: repuserów, karmelarzy, kaletników, modelarzy, artystów pracujących w szkle, rękodzielników i wytwórców makiet architektonicznych.
Wśród wrocławian prezentujących się podczas Jarmarku są rzemieślnicy z firmy Rextorn, twórcy archetypów do popularnego serialu "Gra o Tron". Laureaci konkursu 30 Kreatywnych Wrocławia.
Zobacz więcej o firmie Rextorn Metalawork
Przez dwa pierwsze dni sierpnia gościła na jarmarku Galeria Karmelu "Słodkie Nastroje", która prezentowała artystyczne, ręcznie produkowane wegetariańskie i wegańskie słodycze z karmelu oraz cukrowe rzeźby i płaskorzeźby. Galeria to laureaci Orłów Cukiernictwa z 2019 roku.
Produkty Galerii Karmelu "Słodkie Nastroje", fot. archiwum organizatorów
Od poniedziałku, 3 sierpnia, przez cały tydzień, do niedzieli, 9 sierpnia, gdańszczanie i inni goście jarmarku mogli podziwiać wyroby Pracowni Artystycznej "Muszkacik". To modelinowe miniatury - biżuteria, breloki, magnesy, zakładki do książek.
Stoisko Pracowni Rękodzieła Artystycznego na Jarmarku Dominikańskim, fot. organizatorów
Natomiast do piątku, 7 sierpnia, prezentowała się w Gdańsku Pracownia Rękodzieła Artystycznego. Wrocławianie pokazują unikatowe ubrania z wełny, wyroby z filcu artystycznego, biżuteria, wyroby skórzane, odzież lniana oraz wykonana w technice ecoprint.
Przez weekend (7-9 sierpnia) wrocławskich rzemieślników podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku reprezentował HUGBAG - pracownia kaletnicza założona przez dwóch przyjaciół: Rada i Radka.
W stolicy Pomorza pokazali najnowsze produkty oraz klasykę z kolekcji HUGBAG, czyli produktów rozpoznawalnych i ściśle kojarzonych z marką.
To minimalistyczne, surowe formy, zapinane na charakterystyczne knopiki, wytwarzane lokalnie, z polskiej, naturalnej skóry. Dobrze zaprojektowane, funkcjonalne przedmioty osobiste, mają nie tylko wyróżniać się designem, ale też towarzyszyć użytkownikowi przez lata.
Stoisko pracowni kaletniczej HUGBAG na gdańskim Jarmarku Dominikańskim, fot. UM Wroclaw
Natomiast do 16 sierpnia w Jarmarku św. Dominika biorą udział przedstawiciele pracowni makieciarskiej ONIMO - makiety architektoniczne.
To okazja także na promocję Wrocławia.
Organizacja wrocławskiego stoiska i obecności przedsiębiorców należała do Urzędu Miejskiego Wrocławia, Biura Rozwoju Gospodarczego i Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.
Redakcja www.wroclaw.pl