Serwis turystyczny Tripadvisor: Wrocław coraz bardziej popularny

Data aktualizacji: 2021-02-23

Rynek, mosty i architektura to najważniejsze atuty Wrocławia, który znalazł się na szczycie listy kierunków zdobywających popularność według serwisu Tripadvisor - Travellers' Choice Awards 2021.

Ranking Travellers' Choice Awards 2021 powstał na podstawie opinii doświadczonych podróżników. Wskazali oni miejsca znane, ale jeszcze nie oblegane przez tłum turystów, ale warte odwiedzenia.

Listę otwiera Martynika. Na kolejnych miejscach znalazły się Panama City Beach na Florydzie, brazylijskie Buzios ze swoimi dwudziestoma plażami oraz niewielka wyspa u wybrzeży półwyspu Jukatan – Holbox. Pierwszą piątkę rankingu zamyka St Ives na Wyspach Brytyjskich.

Miasteczko w Kornwalii jest jednym z dwóch europejskich miejscówek w pierwszej dziesiątce rankingu popularnego serwisu. Drugim jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska sklasyfikowana została na pozycji 9.

W prezentacji Wrocławia wspomniano o jego historii sięgającej średniowiecza i położeniu w dorzeczu wielu rzek – czego wynikiem jest spora liczba mostów.

Doceniona jest ciekawa architektura, a za najbardziej warte obejrzenia miejsce uznano Rynek otoczony kolorowymi kamienicami.

Zdjecie Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki