Strefa aktywności – dla każdego coś miłego

Czas się poruszać! 12 maja przede wszystkim zapraszamy na grę miejską, na którą można było zapisać się tutaj. Komu się nie udało, nic straconego.

Lasy Państwowe zapewnią wiele atrakcji związanych z nauką o życiu w lesie. Spacerowicze będą mieli okazję obejrzeć dwie wystawy – Muzeum Nurkowania przygotowało wystawę "K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII w.", a Centrum Historii Zajezdnia wystawę "Historai żeglugi na Odrze". Ponadto sporo atrakcji zapewni Miasteczko Artystów. Bulwar nad Odrą wypełni kolekcja obrazów, a sami artyści zademonstrują swój warsztat, tworząc na żywo w plenerze. Studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu będą prezentować swoje lalki w Diabelskim Pochodzie. Ale to nie wszystko – największa gratka to żeglowanie i zwiedzanie.

Fundacja Hobbit zapewni rejsy jachtem i regaty kajakowe, a z bulwaru odpływać będą statki, którymi będzie można się przepłynąć po wykupieniu biletu (część dochodu z biletów zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci). Obejrzeć będzie można jednostki WOPR i Policji Wodnej przycumowane do bulwaru (odbędzie się pokaz służb na Odrze), a dla zwiedzających otwarte zostaną: JAZ Wrocław 1, Fundacja Otwarte Muzeum Techniki, Port Miejski oraz pchacz TUR-77 (zacumowany do bulwaru im. Marii i Lecha Kaczyńskich).

Zwiedzanie Portu Miejskiego od godz. 12.00 do godz. 17.00 – co godzinę, maksymalnie 20 osób na grupę, miejsce: ulica Kleczkowska 50

Zwiedzanie JAZ Wrocław 1, od godz. 11.00 do godz. 15.00, miejsce: Most Pomorski

Zwiedzanie Fundacja Otwarte Muzeum Techniki,
miejsce: Wybrzeże Wyspiańskiego 27

Ahoj przygodo!

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl