Świąteczne iluminacje we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Świetlne tunele, przyozdobione mosty i fontanny. Kilka dorodnych i kolorowych choinek. To już ostatnia szansa, aby zobaczyć iluminację świąteczną we Wrocławiu. Od 2 lutego rozpocznie się ich demontaż.

Atmosferę Bożego Narodzenia we Wrocławiu tworzą różnokolorowe uliczne dekoracje i olbrzymie choinki, z których największa stoi w Rynku. Dzięki tysiącom lampek, rozświetlonych gwiazd i ozdób wieczorami w mieście panuje nadzwyczajna, niepowtarzalna aura.

W tym roku można podziwiać blisko 430 kompozycji świetlnych, którymi zostały przystrojone wrocławskie ulice, place i skwery. Zupełnie nowymi elementami są dekoracje na placu Wolności oraz choinka na osiedlu Nowe Żerniki. W tym roku ponownie możemy podziwiać drzewka świąteczne na sześciu miejskich placach: Nowym Targu, placu Uniwersyteckim, placu Grunwaldzkim, Rynku, placu Katedralnym, osiedlu Nowe Żerniki oraz na Rynku "starego" Psiego Pola.

Dekoracje świąteczne pojawiły się również na kilku miejskich fontannach i mostach.

Hasłem przewodnim iluminacji są motywy ludowe zaczerpnięte z polskiej sztuki etnicznej – gwiazdy i śnieżynki, które jawią się w różnych odsłonach, aranżacjach i kolorach w postaci gwiazdek i śnieżynek. kolorystyka iluminacji jest utrzymana w kolorach białym, różowo – łososiowym, niebieskim, fioletowym, złotym i srebrnym.

Wrocław tradycję dekorowania miasta kultywuje od 1996 roku.

Lokalizacja dekoracji

Świąteczne ozdoby obejmują zasięgiem obszar starówki miejskiej, którego granicę od południa wyznacza fosa miejska, od północy – trasa WZ oraz tereny Ostrowa Tumskiego i placu przy Hali Stulecia.

W tym roku świąteczne iluminacje znajdziemy też m.in. na moście Tumskim, wrocławskich bulwarach, czy ul. Oławskiej i Kuźniczej.

Jak co roku możemy podziwiać w mieście też kilka choinek, pojawiły się na wrocławskich placach. Najważniejsza i najokazalsza jak zwykle jest choinka w Rynku – 20 metrowy stożek z ozdobami w postaci śniegu, bombek, gwiazdek i śnieżynek w kolorach białym, różowo – łososiowym.
Ekspozycja iluminacji świątecznej potrwa od 6 grudnia 2018 r. do 2 lutego 2019r.