Sylwester 2019

Koncerty Ewy Farnej, Kamila Bednarka i Sound’n’Grace, występy wrocławskich artystów, tajemnicza Gwiazda Północy i spektakularna oprawa – to tylko część atrakcji największej zabawy sylwestrowej w mieście. Zabawa startuje od godziny 19.30.

Integracyjna scena

Sylwester 2019 na rynku we Wrocławiu rozpocznie się o godz. 19.30, a na plac Gołębi będzie można wejść już od godz. 19. Pierwsze 2020 osób, które przyjdą na imprezę sylwestrową otrzyma pamiątkowe szaliki.

Koncerty gwiazd będą przeplatane występami artystów z Wrocławia. Zobaczymy m.in. twórców spektaklu "Prometeusz", czyli akrobatów z agencji artystycznej Everest, bębniarzy Beats Beasts, a pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego zaśpiewa Wrocław Respect Choir – chór wrocławian.

Wystąpią Kamil Bednarek – bardzo pozytywna postać, zawsze uśmiechnięty i dobrze znany wrocławianom. W barwach i Polski, i Czech, nie mniej pozytywna Ewa Farna. A dla gości z Taizé, ale oczywiście dla wszystkich, którzy przyjdą na Rynek – chór Sound’n’Grace – czyli wspólne, radosne, energetyczne i zachęcające do zabawy śpiewanie.

Sylwester 2019 Wrocław Respect

Sylwester 2019 Wrocław Respect

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 31 grudnia 2019 19:00

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

W tym roku organizatorzy zaprosili na scenę także osoby z niepełnosprawnościami: solistów i grupy. Wystąpią m.in. poruszający się na wózkach kibice Śląska Wrocław, artyści z Integracyjnego Teatru Arka oraz ekipa z Café Równik – pierwszej w Polsce kawiarni, w której barmanami i kelnerami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

O północy

Kilka minut przed północą, tuż po życzeniach prezydenta, zobaczymy coś, czego jeszcze świat nie widział: przebój tegorocznego Męskiego Grania "Sobie i Wam", który 200 osób wykona wspólnie... w języku migowym. Razem zaśpiewają także jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości – "I want to know what love is" zespołu Foreigner.

Minutę przed wybiciem dwunastej pojawi się na scenie Gwiazda Północy, czyli wielka osobowość, która odliczy z publicznością ostatnie przed Nowym Rokiem 10 sekund.

Będzie nią gwiazda sportu wrocławskiego i światowego, medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Ale jak ten "znicz zapłonie", jeszcze organizatorzy nie zdradzają, natomiast podkreślają, że niewątpliwie jest to także nawiązanie do przyszłorocznej olimpiady w Tokio oraz bardzo ważnego sportowego wydarzenia, które już w lutym 2020 rozegra się we Wrocławiu – do Mistrzostw Europy w Strzelectwie Sportowym.

Już w 2020 roku rozpocznie się set DJ Gambita, z tancerzami, z chórem Macieja Wojciechowskiego, wszyscy zaśpiewają słynne "Sing Hallelujah!" Dr. Albana – dla Wrocławia, dla młodzieży z Taizé, dla świata.

Nie będziemy witać Nowego Roku fajerwerkami, ale... ulewą serpentyn i confetti. Do tego niezwykłego pokazu da sygnał Gwiazda Północy. Plac Gołębi rozbłyśnie także tysiącami świateł, nie zabraknie dymów, iskier, ogni i innych widowiskowych efektów.

Zabawa potrwa do godz. 2 w nocy. Sylwester będzie transmitowany na oficjalnej stronie Wrocławia na Facebooku.

Redakcja www.wroclaw.pl