Sylwester Życia we Wrocławiu 2020

Wrocław zaprasza na Sylwester Życia, największa domówkę świata! Na miejskich kanałach internetowych będzie można zobaczyć, jak bawią się wrocławianie: Polacy i obcokrajowcy. Po latach wielkich widowisk na Rynku miłośnicy Wrocławia, nawet ci z najdalszych zakątków naszej planety, nareszcie będą mogli pokazać siebie

Dlaczego Sylwester Życia? Bo to bez wątpienia pierwszy taki Sylwester, którego nie możemy spędzić tłumnie i hucznie.

Tego dnia mieszkańcy będą mogli łączyć się z prowadzącymi na żywo oraz wysyłać sylwestrowe zdjęcia i filmy z hashtagiem #SylwesterŻycia. Zobaczymy z pewnością różne formy spędzania czasu - gry planszowe, książki, filmy, kameralne zabawy z rodziną, nietypowe miejsca, przebrania, autorskie występy muzyczne.

- Damy im szansę zorganizowania z nami "wielkiej domówki" - mówi Paweł Gołębski, reżyser wydarzenia. - Zaprezentujemy zdjęcia i filmy z ostatniego dnia i ostatniej nocy 2020 roku. Połączymy się z uczestnikami naszej domówki na żywo, zobaczymy jak bawią się tej nocy osoby publiczne. Znów zaprosimy wrocławian do współtworzenia wydarzenia, tak jak czyniliśmy to w ostatnich latach, lecz w formule jakiej wymaga ten szczególny czas - dodaje.

Sylwester Życia to również idea, która niesie w sobie pamięć o tych, którzy walczą o zdrowie i życie – o pracownikach służby zdrowia oraz chorych na COVID-19. Tej nocy z szacunkiem odniesiemy się do działań białego personelu, jeśli się uda – zobaczymy także jak oni spędzają ostatnią noc roku. Zarazem to jasny sygnał dla mieszkańców, że przebywanie w większej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia. Będziemy przypominać o obowiązujących obostrzeniach.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl