W Hali Stulecia otwiera się Visitor Centre [ZDJĘCIA]

Data aktualizacji: 2020-07-01

To będzie nowa, turystyczna wizytówka Hali Stulecia. 2 lipca w miejscu dotychczasowego Centrum Poznawczego Hali Stulecia otwiera się Visitor Centre. Na zwiedzających czekają m. in. dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality.

Przestrzeń dawnego Centrum Poznawczego została przeprojektowana tak, aby zwiedzanie było jeszcze ciekawsze. – Postawiliśmy na multimedia i interakcję. To bezpośrednie zaangażowanie zwiedzającego w prezentowane treści wydaje się być kluczem do sukcesu. Dlatego postawiliśmy na edukację poprzez doświadczanie dla wielu zmysłów. Chcemy odczarować beton, pokazać i wywołać emocje, bo to one są przecież najważniejsze – mówi Magdalena Piasecka.

Nowa odsłona wystawy to część większego procesu zmian, w trakcie którego jest teraz Hala Stulecia, a który został zapoczątkowany przez stworzenie nowej identyfikacji wizualnej. – Opracowanie i przygotowanie wystawy poprzedziła gruntowna analiza wszystkich sugestii, które dotychczas zgłaszali nasi goście – dodaje Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

W ich trakcie wirtualnych wycieczek, które oferuje Visitor Centre, będzie można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia. Poza tym można zobaczyć archiwalne gazety z materiałami o Hali Stulecia, obejrzeć kolekcję współczesnych zdjęć hali, czy porównać wielkość wrocławskiej kopuły do innych legendarnych budowli na świecie.

Przy okazji modernizacji tego miejsca powstała również dedykowana przestrzeń przeznaczona dla prowadzonych przez Halę Stulecia wielu działań edukacyjnych, w tym zbliżających się architektonicznych półkolonii z Maksem Bergiem. Turnusy zaplanowane są na sierpień. W programie m.in. kodowanie robotów (Ozoboty, Dash, Dot, Jimu), codzienne warsztaty architektoniczne oraz zespołowe gry, zabawy i mnóstwo łamigłówek.

Zapisy na półkolonie rozpoczynają się 2 lipca. Szczegóły oraz formularz rezerwacyjny można znaleźć tutaj.

Bilety i pamiątki

Zwiedzanie Visitor Centre i Hali Stulecia jest płatne, bilety kosztują: 12 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy, 35 zł bilet rodzinny, przewidziane są również bilety grupowe. Turyści będą mogli także skorzystać z możliwości zwiedzania wystawy i obiektu z przewodnikiem. W związku z trwającą epidemią zwiedzanie odbywa się zgodnie z wytycznymi GIS, z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa i higieny.

Przy Visitor Centre działać będzie też nowy punkt sprzedaży pamiątek, książek i materiałów informacyjnych a także kasa biletowa.

Co jeszcze w kompleksie Hali Stulecia?

W czasie zbliżającego się weekendu uruchomiona zostanie Fontanna Multimedialna. W związku z procedurami bezpieczeństwa do odwołania będzie działała w trybie dziennym, czyli będzie uruchamiana codziennie o każdej pełnej godzinie, ale bez weekendowych pokazów specjalnych.

Wrocławska Fontanna Multimedialna

Wrocławska Fontanna Multimedialna

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 3 lipca 2020 do 30 października 2020

Miejsce Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Zobacz

Na placu pod Iglicą oraz przy Pergoli działają Strefy Gastro. Można tam skorzystać z oferty foodtrucków, w tym Souvlaki Greek Truck (dania kuchni greckiej), Pasibusa (burgery), Tarczyńskiego (hot-dogi Meatlovers). Dostępny jest również pojazd, z którego napoje serwuje Browar Profesja. Złaknionych ochłody ucieszy informacja o punkcie lodów rzemieślniczych Krasnolód.

Przy Pergoli można skosztować pysznej kawy z ziarnem dostarczanych przez Etno Cafe, która przygotowywana jest w stylowych pojazdach Piaggio Ape. Na tarasie letnim serwowane są ciepłe i ziemne napoje a także słone i słodkie przekąski, w tym domowe ciasta własnego wypieku. Rodziców i dzieci z pewnością ucieszy wiadomość, że przy Pergoli działa już FunPark przy Hali Stulecia, czyli plac zabaw z dmuchańcami oraz wypożyczalnia gokartów.

Zdjecie Janusz Krzeszowski

Janusz Krzeszowski