Warsztaty dla dużych i małych w ramach Dnia Odry

Data aktualizacji: 2021-09-13

Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Musisz zajrzeć nad Odrę 12 maja!

Dla osób odwiedzających bulwar Xawerego Dunikowskiego fundacja OnWater.pl przygotowała pełną atrakcji Małą Szkutnię. Wszyscy chętni, dzieci i dorośli, będą mogli – korzystając z kory, sznurków i płótna – spełnić swoje marzenia o własnoręcznym wykonaniu łódki i zwodowaniu jej. Łódki wykonane zostaną z ekologicznych materiałów takich jak kora, płótno, sznurek i drewno.

Spacery po bulwarze będzie także uprzyjemniać specjalnie narysowany tor kapslowy Wrocławskiego Węzła Wodnego. Jest to doskonała sposobność powrotu do zabaw z dawnych lat. Dla grających będą czekać animatorzy wprowadzający w świat wokół Odry.

Swoje stoisko będzie miało także Hydropolis. Każdy zainteresowany będzie mógł podejść i wziąć udział w eksperymentach. Na stoisku będą dostępni dwaj edukatorzy, którzy wyjaśnią właściwości fizyczne i chemiczne wody przy pomocy widowiskowych eksperymentów z użyciem suchego lodu.

Strefę warsztatów zasilą także wrocławskie uczelnie.

Uniwersytet Wrocławski zaprasza na stanowisko fizyków z przeróżnymi doświadczeniami. Każdy chętny będzie mógł za pomocą kamery termowizyjnej zrobić sobie zdjęcie w podczerwieni i dostać je na pamiątkę. Będą też astronomowie i stanowisko z teleskopami. Geolodzy przygotują płukanie złota. Dzieci będą miały również okazję własnoręcznie wycisnąć z gipsu amonity i nauczą się rozpoznawać minerały. Paleozoolodzy zorganizują zajęcia związane z rozpoznawaniem kości zwierząt kopalnych.

Politechnikę Wrocławską będą reprezentować koła naukowe. Robotycy z Wydziału Elektroniki zaprezentują Robotyczną Szachownicę, a członkowie koła Humanizacji Środowiska Miejskiego i ARCHI-TEKTURY z Wydziału Architektury zaproszą na Wypoczywnik z tektury falistej służąca do wypoczynku i relaksu. Uczestnicy będą mogli użytkować Wypoczywniki nad Odrą, zabrać ze sobą swoje dzieła do domu lub zostawić je w przygotowanym miejscu. Wszystkie elementy będą w 100% ekologiczne i w 100% recyklingowalne. Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja wielofunkcyjnych mebli z papieru, które skonstruowali studenci

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tych wyjątkowych mebli.

Studenckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotechników zaprasza na stanowisko Uniwersytetu Przyrodniczego. Będą bańki i strzelanie do celu z pistoletów na wodę, ale też doświadczenia związanie z wodą (między innymi ciecz nienewtonowska), a także kilka konkursów (ramiona hydrauliczne, wyścig statków).

Do tworzenia zaprosi też Ekopotencjał na warsztatach szycia z resztek oraz do tworzenia mebli z opon i bębnów pralki (siedziska, kosz na śmieci, ławka).

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl