Wina z dolnośląskich winnic

Cztery miesiące temu temu Marek Janiszewski otworzył w Pasażu Zielińskiego pierwszy w Polsce sklep stacjonarny tylko z polskimi winami. Obecnie kupimy w nim 250 etykiet z 14 województw, w tym z Dolnego Śląska (aż z 12 winnic).

Przysłowie "cudze chwalicie, swego nie znacie" w przypadku Wizji Wina PL sprawdza się w stu procentach. Wprawdzie Polska nie kojarzy się z krajem, w którym można uprawiać winorośl, ale liczba butelek z etykietami z różnych województw w sklepie musi robić wrażenie. I może obudzić lokalny patriotyzm, zwłaszcza że ponad 40 etykiet pochodzi z dolnośląskich winnic. W sklepie kupimy wina różowe, czerwone i białe (tych jest najwięcej) ze szczepów m.in.: Rondo, Regent, Pinot Noir, Cabernet Cortis, Solaris, Johanniter, Chardonnay, Pinot Gris, Gewurztraminer, Muscaris, Auxerrois, Muscat Ottonel, Bacchus, Ehrenfelser, Riesling i różne kupaże.
Dla miłośników ciekawostek także m.in. szampany z godłem Polski na etykiecie (na specjalne okazje).

Szczegóły zakupu

Do sklepu można przyjść w tygodniu (jest czynny od pon.-pt. od 9.00-18.00, w sob. 8.00-16.00) w Pasażu Zielińskiego (ul. Swobodna 37). Stoisko 17.3

 

Magdalena Talik