Wrocław promuje się na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin

Atrakcje turystyczne i przyjazna atmosfera, za którą odpowiadają jego mieszkańcy, to najważniejsze atuty Wrocławia - na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin, przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska zachęcają do odwiedzenia Wrocławia

Sześciodniowe Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin rozpoczęły się we wtorek w stolicy Niemiec. To największe w Europie wydarzenie dla przedstawicieli branży turystycznej oraz atrakcja dla tysięcy odwiedzających.

Wrocław uczestniczy w nich (w ramach Polskiego Stoiska Narodowego w hali 15.1), aby pozostać rozpoznawalną marką dla zagranicznych partnerów oraz podtrzymać zainteresowanie miastem wśród biur podroży i samych turystów.

- Największą rolę w promocji turystyki i miasta odgrywają mieszkańcy. To atmosfera miasta, którą tworzą, jest najlepszym zaproszeniem do Wrocławia. I tym chcemy turystów przyciągać – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki.

Na stoisku Wrocławia można poznać bogatą ofertą turystyczną i kulturalną miasta. Dostępne są ciekawe materiały informacyjno-promocyjne miasta (foldery, ulotki, mapy, filmy promocyjne) oraz najważniejszych atrakcji turystycznych i kulturalnych miasta, m.in. Hydropolis, Narodowego Forum Muzyki, Opery, Aquaparku, Hali Stulecia i Centrum Poznawczego, Panoramy Racławickiej oraz Afrykarium i ZOO.

Podczas targów planowane są liczne spotkania z przedstawicielami branży turystycznej i dziennikarzami. Przez cały czas targów na scenie realizowany jest program prezentacji oraz atrakcji turystycznych.

UM/w

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl