Wrocław w Gdańsku? Czyli lato bez nudy z Projektem Plaża TVN!

Data aktualizacji: 2019-08-20

5 lipca wystartowała nowa edycja „Projektu Plaża”. Osiem wakacyjnych weekendów i osiem najpopularniejszych nadmorskich miejscowości. Wiele atrakcji – w tym prezentacja stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia!

Tradycyjnie już w okresie letnim na lokalnych plażach nadmorskich kurortów stanęło miasteczko TVN, tętniące życiem, oferujące moc atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. Gdańszczanie oraz przyjezdni mogli poznać ofertę turystyczną Wrocławia i Dolnego Śląska na gdańskiej plaży Stogi w dniach 8-11.08.2019.

Miasto Wrocław przygotowało szereg atrakcji, aby zachęcić plażowiczów do bardziej miejskich rozrywek. Propozycje kulturalne, turystyczne i kulinarne stolicy Dolnego Śląska można było poznać przez wizyty w kilku strefach.

Pracownicy Centrum Historii Zajezdnia opowiadali o stałych i czasowych wystawach poświęconych powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. W Zajezdni można poznać ostatnie 70 lat historii Wrocławia od roku 1945 do współczesności. Zmęczeni plażowaniem turyści mogli wypocząć w strefie relaksu, natomiast spragnieni aktywności w dawnym stylu mogli poskakać w gumę, pograć w piłkę, poukładać puzzle, puszczać bańki mydlane oraz wziąć udział w kapslowym Wyścigu Pokoju oraz w quizie historycznym z nagrodami!

Hydropolis – nowoczesne centrum w całości poświęcone wodzie, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu na świecie, zlokalizowane w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4000 m2 – przygotowało zabawy z suchym lodem, zabawy napięciem powierzchniowym i grę na kieliszkach z wodą. Do tego pod czujnym okiem pracowników Muzeum Wody zajmowaliśmy się zagadnieniem gęstości i zmianami stanów skupienia.

Nie zabrakło też atrakcji dla łasuchów. Piernikarnia Wrocławska – magiczny, pachnący ciastem piernikowym i przyprawami korzennymi zakątek w samym centrum Wrocławia, nieopodal wrocławskiego rynku i pręgierza, przygotowała dla małych i dużych warsztaty zdobienia pierników – przewodziły oczywiście motywy marynistyczne.

W strefie Muzeum Pana Tadeusza historia jak zwykle połączyła się ze współczesnością. Bo Muzeum, dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodych, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentuje żywe dziedzictwo romantyzmu. Rękopis "Pana Tadeusza" to prawdziwy skarby narodowy, ale również świadectwo czasów, w których ludzie pisali pięknie, dlatego podczas warsztatów uczestnicy próbowali swoich sił w sztuce kaligrafii.

Nie mogło zabraknąć wrocławskiego Kolejkowa – największej w Polsce makiety kolejowej. Kilkaset metrów torowiska z pociągami, przeszło 160 budynków, w tym miniatury budowli z Dolnego Śląska i Wrocławia można oglądać na Dworcu Świebodzkim.
A ponieważ modelarstwo to fascynująca przygoda i interesujące wyzwanie, które kształtuje charakter, na warsztatach dzieciaki wykonywały własne kamieniczki z wrocławskiego rynku, uczyły się technik malowania, wycinania, klejenia, kreatywnego zastosowania różnych materiałów oraz myślenia przestrzennego.

Odwiedzający brali udział w licznych konkursach z nagrodami, przygotowanymi przez partnerów wydarzenia. Wygrać można było voucher na weekendowy pobyt w hotelu Double Tree by Hilton Wroclaw (gratulujemy pani Irenie i pani Hannie!) oraz voucher na pobyt w Zamku Czocha (gratulujemy Ani i Krzyśkowi!), a także wejściówki do wrocławskiego Aquaparku.

Koniecznie obejrzyjcie materiał Oliviera Janiaka, który szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego warto wybrać się do Wrocławia [WIDEO] oraz zobaczcie, czemu Wrocław jest miastem, któremu warto przyjrzeć się z bliska [WIDEO]

 

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl