Wrocław w Pradze

Już po raz trzeci Wrocław zaprezentuje się na Dniu Polskim w praskich ogrodach Ambasady RP. To największa impreza plenerowa w Czechach, która przyciąga co roku tysiące odwiedzających. Instytut Polski, organizator wydarzenia, promuje kraj przyjazny dla turystów.

Efektem prowadzonych przez Biuro Promocji Miasta i Turystyki od kilku lat działań, popularyzujących Wrocław u naszych południowych sąsiadów, jest zdecydowany wzrost liczby czeskich turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Dlatego też obecność w Pradze to obowiązkowa pozycja na mapie działań marketingowych miasta.

W tym roku Wrocław przygotował dla prażan szereg atrakcji. Oprócz prezentacji miasta jako European Best Destination 2018, którą przedstawi przewodnik miejski Wojciech Zalewski, w kilku strefach będzie można poznać kulturalną i turystyczną ofertę stolicy Dolnego Śląska.

W strefie Muzeum Pana Tadeusza historia połączy się ze współczesnością. Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia papieru metodą EBRU, warsztatach lakowania czy pisania gęsim piórem. Muzeum, dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodych, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentuje żywe dziedzictwo romantyzmu.

Hydropolis – nowoczesne centrum w całości poświęcone wodzie – przygotowało zabawy z suchym lodem oraz pokazy doświadczeń (m. in. "pasta do zębów dla słonia"). Hydropolis to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu na świecie, zlokalizowane w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4000 m2. Od momentu otwarcia w grudniu 2015 r. cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wrocławian i turystów. Do tej pory odwiedziło je już ponad pół miliona gości.

Kolejkowo zabierze gości, tych najmłodszych i tych trochę starszych, w podróż przez miniaturowy świat kolei. To największa w Polsce makieta kolejowa. Kilkaset metrów torowiska z pociągami, ponad 160 budynków, w tym miniatury budowli z Dolnego Śląska i Wrocławia, m.in. kamienice wrocławskiego rynku, Dworzec Świebodzki, a ponadto: obserwatorium na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, zjawisko dnia i nocy, jeżdżące samochody oraz scenki z udziałem tysiąca figurek ludzi i zwierząt. Dodatkową atrakcją będą także warsztaty malowania figurek i domków do makiety.

W programie także prezentacja wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego – jednego z największych w Polsce i najstarszych w Europie, w którym działa cieszące się ogromnym powodzeniem Afrykarium pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium, prezentujące faunę jednego kontynentu. Do tej pory odwiedziła je rekordowa liczba ponad 5 milionów zwiedzających!

Strefę stolicy Dolnego Śląska uatrakcyjnią pokazy baristyczne, przygotowane przez wrocławską palarnię kawy Etno Cafe, najlepszego w Europie Środkowo-Wschodniej detalistę w branży kawowej. Dla ochłody bariści Etno Cafe przygotują kawowe orzeźwienie Cold Brew Coffee.

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, ufundowanymi przez partnerów wydarzenia. Do wygrania będą m.in. trzydniowe zaproszenie do Wrocławia z Wro Tourist Card.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w Pradze i… spotkajmy się później we Wrocławiu!

Redakcja www.wroclaw.pl