Wrocławiu, nie strzelaj!

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podtrzymuje tradycję sylwestra bez fajerwerków na wrocławskim Rynku. W ten sposób pomagamy najmłodszym i najstarszym mieszkańcom miasta oraz zwierzętom spokojniej przetrwać przywitanie Nowego Roku.

Jak zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk fajerwerki nie pojawią się też na żadnym wydarzeniu organizowanym przez miasto podczas jego prezydentury.

Każdy, kto ma w domu zwierzaka, doskonale wie, jak bardzo się on boi, gdy za oknami wybuchają sztuczne ognie i petardy. Zwierzęta reagują na hałas ucieczką. W domu chowają się w najciemniejszy i najmniejszy kąt. Jeśli w czasie wybuchu są akurat na dworze, potrafią przerażone gnać przed siebie, aż nie stanie im serce lub nie wpadną pod samochód. Te, które mają więcej szczęścia i ktoś im pomoże, może trafią do schroniska.

Wrocław od kilku lat apeluje do mieszkańców oraz gości, aby fajerwerkowe szaleństwo zamienić na dobrą zabawę bez huków i wystrzałów.

Sylwester w Rynku bez huków, za to międzynarodowo

Tegoroczny miejski sylwester – Wrocław Respect będzie miał spektakularną oprawę. Na Rynku zastaniemy najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w środku której będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W fontannie wystąpi kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów.

Pl. Gołębi zamieni się w jedną wielką dyskotekę. Jak podczas każdej podobnej imprezy, jej nieodłącznym atrybutem jest dyskotekowa kula, która we Wrocławiu osiągnie zapewne imponujące rozmiary.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl