Wystawa: Dolny Śląsk widziany z wysoka

Urodzili się i tworzą na Dolnym Śląsku. Tycjan - fotograf, filmowiec i grafik, Kasia - związana z wrocławską branżą kreatywną oraz ich ukochany pies Taj, który szczeka na drona. Uchwyconymi z drona momentami i miłością do tworzenia postanowili podzielić się z szerszą publicznością. Dolny Śląsk widziany z wysoka do zobaczenia na wystawie w Recepcji przy Ruskiej 46.

Jak Wysoki Śląsk opisują jego twórcy, Katarzyna Makowska i Tycjan Trzpioła?

Wysoki Śląsk, bo Dolny Śląsk widziany z wysoka, to autorski projekt fotograficzny łączący dwie nasze największe pasje: fotografie i podróże. To co nas wyróżnia to przede wszystkim: lokalność (skupiamy się tylko i wyłącznie na Dolnym Śląsku - w końcu tyle jest tu do odkrycia!), geometria (fotografujemy plenery, które naszym zdaniem układają się w ciekawą całość, prezentują geometrię ukrytą w krajobrazie i architekturze), kolorystyka (wyłapujemy to co najmilsze dla oka). Projekt powstał równo rok temu i ciągle rośnie. Interesują się nami zarówno media fotograficzne, jak i lokalne, często pojawiamy się na najpopularniejszych portalach społecznościowych Dolnego Śląska.

 

 

Już 16 listopada, w Recepcji oświetlonej blaskiem wrocławskich neonów rozpocznie się wystawa autorskich zdjęć projektu Wysoki Śląsk. Zapraszamy na oficjalne otwarcie oraz rozmowę z Tycjanem i Kasią (mamy zapewnienie, że szczekający na drona Taj również się pojawi!).

Prace może oglądać można do końca listopada. Wstęp wolny.

 

 

Projekt Wysoki Śląsk - rozwój fotografii dronowej

Jeśli spodobają Wam się zdjęcia na wystawie i lubicie wspierać lokalnych twórców, to jest ku temu doskonała okazja. Dodatkowo szukając oryginalnego prezentu na święta macie szansę na zdobycie autorskich gadżetów: od pięknych pocztówek, przez magnesy i kalendarz pełen cudownych fotografii, po indywidualną sesję zdjęciową lub film z drona w wybranej lokalizacji. Zobaczcie jak możecie pomóc w rozwoju fotografii dronowej projektu Wysoki Śląsk.

 

 

Dlaczego Tycjan i Kasia zdecydowali się na akcję croudfundingową na portalu Polak Potrafi?

Niestety, nasz dron to już weteran podniebnych przygód. Tylko przez ostatni rok, w przestworza wzleciał 135 razy, spędził w powietrzu ponad 21 godzin i przemierzył 187 tysięcy metrów! Doliczając do tego kilka nieplanowanych upadków, technologię, która poszła do przodu i pozwala uzyskać lepszą jakość zdjęć oraz bardziej dbać o bezpieczeństwo lotów - nadeszła pora na zmiany. Aby kontynuować naszą przygodę z fotografią dronową musimy zainwestować w nowy sprzęt. Mamy nadzieję, że wesprzecie nasz projekt i razem wzlecimy wysoko!

 

Na wystawę zdjęć projektu Wysoki Śląsk zapraszamy od 16 do 30 listopada do Recepcji (w pięknym, pełnym murali i neonów podwórku przy ul. Ruskiej 46a).

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku i zaproście znajomych.

 

Zdjecie Tomek

Tomek