Wystawa w Arsenale Miejskim

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Dnia Odry jest wystawa w Arsenale Miejskim organizowana przez Muzeum Miejskie Wrocławia. Prace wykonane przez uczniów i uczestników zajęć plastycznych w młodzieżowych domach kultury będzie można oglądać od 16 maja.

Muzeum Miejskie Wrocławia wraz z Działem Pedagogicznym już od blisko 29 lat organizują integracyjny konkurs skierowany do dzieci i młodzieży, zarówno ze szkół zwykłych, plastycznych, jak i specjalnych. Swoje prace mogą także zgłaszać uczestnicy zajęć w młodzieżowych domach kultury. Ich zadaniem jest stworzenie medalu, medalionu, plakiety lub małej formy rzeźbiarskiej.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była “Odra – królowa dolnośląskich rzek", co miało wyczulić uczestników na wyjątkowość odrzańskiej przyrody i krajobrazu oraz na konieczność ich ochrony. Zadaniem dzieci było stworzenie prac, które zwracałyby uwagę na historyczną rolę Odry oraz na zagrożenia, jakie niesie gospodarka wobec Odry, a także sama rzeka wobec ludzi.

17 kwietnia wyłoniono laureatów tegorocznej edycji, a wręczenie nagród i uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 15 maja w Arsenale Miejskim. Między 16 a 26 maja wystawa będzie dostępna dla zwiedzających.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl