Dzień Życzliwości z Andrzejem Tylkowskim

Data aktualizacji: 2021-11-15

21 listopada 2021 r. w godzinach 15.00–17.00 zapraszamy na pokład ODRA Centrum wszystkich, którzy chcą poznać wrocławskiego artystę Andrzeja Tylkowskiego, od wielu lat tworzącego oprawę graficzną DNIA ŻYCZLIWOŚCI – akcji organizowanej przez Miasto Wrocław.

Zapraszamy, szczególnie rodziców z dziećmi oraz wszystkich wielbicieli rysunków Andrzeja Tylkowskiego.

Wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, że Andrzej Tylkowski bardzo rzadko udziela wywiadów. W Dniu Życzliwości będzie można poznać artystę osobiście. Przygotowaliśmy również kilka atrakcji :). Będzie można kupić kultowy kalendarz na rok 2022 r. z limitowanej edycji (www.ilustris.pl/kalendarze,2,6775) oraz wziąć udział w lekcji rysunku prowadzonej przez artystę.

O Andrzeju Tylkowskim:

"Rysowanie odradzała Andrzejowi już pani w przedszkolu, bo wychodził za linię. Nadal wychodząc za linię, narysował sobie wydawnictwo Ilustris, prowadzone przez jego żonę, które sprzedaje ich rysunki na kartkach pocztowych i kalendarzach. Od wielu lat współpracuje przy miejskich projektach Wrocławia. Wrocław traktuje wychodzenie za linię dość życzliwie. Wychodzenie za linię wychodzi mu na dobre. Chyba będzie to robił nadal… :)"

Plan wydarzenia:

  • 15.00–15.30 – wywiad i spotkanie z Andrzejem Tylkowskim.
  • 15.30–16.30 – unikalne warsztaty rysunku na żywo na cyfrowym flipcharcie prowadzone przez artystę, w których może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia.
  • 16.30–17.00 – wspólne rysowanie artysty i publiczności oraz stworzenie oficjalnej pocztówki ODRA Centrum. Pocztówka zostanie wydrukowana w czasie wydarzenia i wręczona uczestnikom spotkania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Gminą Wrocław w ramach prowadzonego w ODRA Centrum Punktu Informacji Turystycznej iODRA.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl