Gdzie we Wrocławiu możesz przebywać ze zwierzakiem [LISTA HOTELI]

Chcesz przyjechać do Wrocławia, ale nie masz z kim zostawić psa, kota lub innego domowego pupila. W wielu hotelach, hostelach i pensjonatach bez problemu wynajmiesz pokój, w którym będziesz mógł przebywać ze swoim zwierzakiem. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach.

W stolicy Dolnego Śląska i w okolicy funkcjonują m.in. specjalne hotele dla psów i innych zwierząt. Czasami jednak mamy potrzebę wynajęcia pokoju hotelowego, a podczas pobytu będzie nam towarzyszyć nasz czworonożny przyjaciel. Niektóre hotele, czy hostele we Wrocławiu są przyjazne zwierzętom i oferują pokoje, w których możecie zamieszkać ze zwierzakiem.

Poniżej prezentujemy kilka z nich. Jeżeli znacie więcej takich miejsc noclegowych, zgłaszajcie je na adres: redakcja@araw.pl.

Hotele: Tumski, Monopol i Terminal

Opcję z wynajmem pokoju ze zwierzęciem w swojej ofercie mają m.in. Hotel Tumski, Monopol czy Terminal. W Monopolu za pobyt ze zwierzakiem nie poniesiecie żadnej dodatkowej opłaty, w przypadku Hotelu Tumskiego opłata za zwierzę wynosi 45 zł za dobę, natomiast w Terminalu dodatkowy koszt to 50 zł.

 • Hotel Tumski, Wyspa Słodowa 10 – 45 zł za dobę dodatkowej opłaty
 • Hotel Monopol, ul. Heleny Modrzejewskiej 2 – bez dodatkowych opłat
 • Terminal Hotel, ul. Rakietowa 33 – 50 zł za dobę dodatkowej opłaty
 • Apartamenty Leoapart, ul. Więzienna 5 – bez dodatkowych opłat
 • B&B Hotel Wrocław Centrum, ul. Piotra Skargi 24-28 – 20 zł za dobę dodatkowej opłaty

Ze zwierzętami także w hostelach

Darmowe pobyty ze zwierzakami oferują także niektóre hostele, choćby Big City Hostel, Modern Hostel (trzy lokalizacje we Wrocławiu) czy Hostel Mleczarnia. W Modern Hostel pobierana jest zwrotna kaucja na wypadek ewentualnych zniszczeń spowodowanych przez zwierzę w czasie pobytu (przy końcowym rozliczeniu jest ona zwracana).

– W naszym hostelu można wynająć pokój i przebywać w nim razem z psem lub kotem. Dodatkowo w Klubokawiarni na parterze budynku również można przebywać z czworonogami. Pobyt ze zwierzakiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami – informują przedstawiciele Hostelu Mleczarnia przy ul. Włodkowica 5.

 • Big City Hostel, ul. Tęczowa 57 – bez dodatkowych opłat
 • Modern Hostel S, ul. Sikorskiego 11/1 – pobierana zwrotna kaucja
 • Modern Hostel M, Św. Macieja 11/1B – pobierana zwrotna kaucja
 • Modern Hostel L, ul. Pobożnego 25/1 – pobierana zwrotna kaucja
 • Pokoje Gościnne i Hostel "Mleczarnia", ul. Włodkowica 5 - bez dodatkowych opłat

Ze zwierzakiem zarezerwujemy pokój również w Grampa's Hostel. Dotyczy to pokoju jedno lub dwu-osobowego. Zwierzęta nie są przyjmowane w pokojach, gdzie jest więcej miejsc do spania. Pobyt wiąże się jednak z opłatą uzgadnianą indywidualnie, która nie przekracza 30 zł za dobę.

 • Grampa's Hostel, Plac Świętego Macieja 2/1c – max. 30 zł za dobę dodatkowej opłaty

Bartosz Moch