Centrum Kultury „Zamek”

Centrum Kultury Zamek jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji.

Siedziba Centrum Kultury to zabytkowy barokowy pałac o ponad 800-letniej historii. Pomimo historycznej siedziby, CK Zamek jest instytucją nowoczesną.

W ofercie znajdują się zajęcia umożliwiające pogłębianie umiejętności w sztukach plastycznych, ceramice artystycznej, tańcu nowoczesnym, klasycznym, balecie, grze na instrumentach: pianino, gitara, a także w zajęciach rekreacyjnych: yoga, pilates, aerobik. Są to sekcje już istniejące, ale centrum jest otwarte na nowe propozycje. Oferta jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb kulturalnych odbiorców.

„Zamek” to również miejsce spotkań z twórcami kultury, kreatywnej wymiany myśli oraz realizacji wydarzeń artystycznych. Realizowane są tu autorskie projekty kulturalne, które stały się wizytówką miejsca, są to: ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (maj), skoncentrowany na historycznych metodach browarnictwa Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (czerwiec), zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), ekologiczne wymiany ubrań, spotkania z podróżnikami w cyklu „Kultury świata” oraz cykliczne zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla najmłodszych "Brzdąc na Zamku".

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc