Restauracja Jasna

Restauracja Jasna specjalizuje się w kuchni regionu łącząc w swoich daniach kuchnię Górnego i Dolnego Śląska

Restauracja Jasna specjalizuje się w kuchni regionu, a region to przede wszystkim lokalne produkty, miejsca w których dorastaliśmy i techniki gotowania, które dziś poszerzamy o wiedzę XXI wieku, łącząc w swoich daniach kuchnię Górnego i Dolnego Śląska. Restauracja współpracuje z regionalnymi dostawcami. W kuchni dominują warzywa, zajmując około 70 proc. wszystkich produktów. Jasna korzysta również z bezpośrednich dostaw ryb z targów holenderskich.

W menu przygotowanym przez szefa kuchni Tomasz Hartmana znajdziemy domowe smaki. Zupy: rosół z kury z podrobami z domowym i siedmiojajecznym makaronem, krem z pieczonego buraka opolskiego ze świeżym chrzanem, zupę rybną z mięsem ryb słodkowodnych z podwędzanym pomidorem.

Warzywa to: kuskus jerozolimski z kalafiorem, pestkami dyni i olejem rydzowym, makaron z grzybami i serem bursztyn, pieczone papryki z kozim serem i olejem szczypiorkowym, grillowana pieczarka z pieczonym burakiem i pastą bakłażanową.

Mięso: kopytka z pstrągiem wędzonym i palonym masłem, żeberka w glazurze z piklowaną marchewką, filet z kury zagrodowej z pasternakiem w sosie korzennym, tradycyjna śląska rolada wołowa z kapustą czerwoną, bigos z dziczyzny z suszonymi grzybami, troć wędrowna z boczniakami.

Desery to makówka, pieczone jabłko z sosem cytrusowym, ciepła czekolada z wiśniami.

Galeria

Więcej miejsc