Wrocław w TOP 10 miast ulubionych przez turystów

Śliczna architektura, piękne mosty oraz ciekawy Rynek - popularny serwis TripAdvisor umieścił Wrocław wśród 10 najciekawszych miast europejskich.

Zestawienie TripAdvisor jest tym wartościowsze, że o tym, które miejsca mają się w nim znaleźć decydują opinie turystów. Wrocław jest jedynym polskim miastem w „Top Destinations on the Rise 2016”. Obok stolicy Dolnego Śląska wskazano m.in. Las Palmas, portugalskie Faro, Bolonię i Rotterdam oraz Tibilisi, stolicę Gruzji.

Prezentację Wrocławia autorzy zestawienia rozpoczynają od podpowiedzi, jak należy wymawiać nazwę miasta. Zaznaczają, że może to być trudne dla obcokrajowców, ale traktują to jak zabawne wyzwanie.

Następnie wspominają o historycznej lokalizacji na kilku odrzańskich wyspach, po której do dzisiaj zachowała się śliczna architektura. Atrakcją miasta są piękne mosty oraz Rynek otoczony kolorowymi kamieniczkami, popularne miejsce spotkań wrocławian i turystów.

Ze względu na swoje położenie – w południowo-zachodniej Polsce, Wrocław jest chętnie odwiedzany przez turystów z Niemiec, podkreślają autorzy rankingu.

Zobacz także:

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy wśród najpiękniejszych w Europie

Boże Narodzenie we Wrocławiu

Sylwester we Wrocławiu

Tomasz Wysocki