Wyjątkowy kalendarz na 13 Dzień Życzliwości

„Znajdź się wśród życzliwych”, „Tolerancja to za mało”, „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć”, „Znajdźmy nić porozumienia” – takimi hasłami w kolejnych latach zachęcaliśmy do włączenia się w naszą akcję. „Życzliwość podaj dalej” to hasło wiodące 13. edycji kampanii organizowanej we Wrocławiu od 2005 roku.

Idea święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdy jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem ustanowiono World Hello Day. W Polsce 21 listopada obchodzony jest jako Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów jest Wrocław. Od początku przekazywanej przez nas idei towarzyszą pozytywne i ciepłe grafiki wrocławskiego artysty Andrzeja Tylkowskiego. Jego charakterystyczna kreska i łatwo rozpoznawalne postacie najbardziej znane są z pocztówek i docierają już do fanów w kilkunastu krajach świata.

Po 12 latach zebrała nam się wspaniała kolekcja unikalnych życzliwych plakatów, którą postanowiliśmy uczcić kalendarzem na 2019 rok. Okładkę zdobi tegoroczna kreacja, a karty poszczególnych miesięcy ilustrują plakaty z kolejnych edycji Dnia Życzliwości!

Życzliwego nowego roku!

Redakcja www.wroclaw.pl