Życzliwek i wrocławskie przedszkolaki polecają!

Wrocławskie przedszkolaki i kolorowa wspólnota wrocławskich krasnali polecają książeczki, które dla przyjemności i mądrości można czytać wspólnie, czyli rodzinnie!

To fotograficzna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu z okazji Dnia Życzliwości.

Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie www.biblioteka.wroc.pl w zakładce ZNANI POLECAJĄ.

Jak wziąć udział?

  • Wystarczy wybrać książeczkę, którą przedszkolak czyta z bliską osobą.
  • Podczas rodzinnego spaceru po Wrocławiu należy odwiedzić wybranego krasnala (baza krasnali: www.visitwroclaw.eu/baza-krasnali).
  • Kolejny krok to wykonanie zabawnego zdjęcia figurki krasnala z książką.
  • Fotografię należy podpisać i przesłać do Działu Promocji MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu na adres: [email protected] Prosimy o przesyłanie zdjęć dobrej jakości. Przesłanie fotografii jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację na stronie internetowej MBP i w mediach społecznościowych MBP.

 

Szczegółowe informacje:

  1. Celem akcji jest wykonanie fotografii ulubionej książki (rodzinne czytanie) przy wybranym krasnoludku (także przy Życzliwku).
  2. Fotografia musi być dobrej jakości i opisana według wzoru: "Krasnal (np. Życzliwek) przedstawia ulubioną książkę (np. Jasia i jego Taty) pod tytułem (tytuł książki), napisaną przez (nazwisko autora/autorów), którą zilustrował/zilustrowała (nazwisko ilustratora).Dodatkowo należy podać informacje dotyczące dziecka i osoby, która czyta z nim książki, np.: Jaś ma 6 lat i chodzi do grupy … w przedszkolu nr …. A Tato jest malarzem i bardzo ładnie czyta".
  3. WAŻNE. Jeśli fotografia zawiera wizerunek dziecka, należy załączyć informację: "Wyrażam zgodę na publikację wizerunku mojego dziecka w ramach opisanej akcji w mediach cyfrowych MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu".
  4. Fotografie można przesyłać na podany adres do 22 listopada 2021; planowana publikacja – do końca listopada.
  5. Rodzinna niespodzianka za udział: komplet drobiazgów związanych z Dniem Życzliwości, które przygotowały Wydział Promocji Miasta i Turystyki oraz Biblioteka.

Wrocławskim przedszkolakom przypominamy także o projekcie "Mała książka – wielki człowiek".

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl