Hydropolis, Zoo, Aquapark: Tańsze bilety dla rodzin z dziećmi

Rodziny odwiedzą taniej Hydropolis, zoo i Aquapark. Te najważniejsze wrocławskie atrakcje wspierają możliwość spędzenia czasu razem i od 15 maja, w Międzynarodowym Dniu Rodziny, wprowadzają łączone bilety rodzinne.

W nowej ofercie bilety są sprzedawane w dwuczęściowych zestawach: Hydropolis i zoo, Hydropolis i Aquapark oraz zoo i Aquapark. Z jednego biletu skorzystać mogą dwie osoby dorosłe oraz troje dzieci (nawet do 26. roku życia, jeśli posiadają ważną legitymacją studencką). To rozwiązanie sprawi, że rachunek za wejściówki będzie znacznie niższy, niż przy zakupie dwóch oddzielnych biletów rodzinnych.

Z rodziną dużo taniej

Vouchery są ważne przez 30 dni od daty zakupu. Ważne: są one dostępne tylko na miejscu, w kasach, nie można ich kupić za pośrednictwem internetu.

Upoważniają do jednorazowego, całodniowego wejścia do dwóch obiektów. Atrakcje można zwiedzać tego samego dnia, albo zaplanować wizyty na dwa różne terminy.

W zależności od tego, jakie atrakcje wybierzemy, to za łączony bilet rodzinny zapłacimy:

  • Hydropolis i zoo - 199 zł (zamiast 232 zł);
  • Hydropolis i Aquapark - 149 zł (zamiast 187 zł);
  • zoo i Aquapark - 199 zł (zamiast 275 zł).

Witold Ziomek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu: – Produkujemy wodę i jednocześnie dbamy o środowisko. Bardzo zależy nam na podnoszeniu świadomości ekologicznej. Na co dzień misję edukacyjną realizujemy w Hydropolis. Mamy nadzieję, że dzięki nowej ofercie w tak doskonałym towarzystwie wzrośnie popularność naszego centrum wiedzy o wodzie, a nowoczesne metody nauki staną się bardziej dostępne – mówi. Prezes MPWiK dodaje, że w lipcu w centrum wiedzy o wodzie spodziewa się milionowego gościa. – Biorąc pod uwagę to, że Hydropolis działa dopiero nieco ponad trzy lata, to bardzo dobry wynik.

Poznaj skarabeusze i nowe ciekawostki w Hydropolis

Prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak zwrócił uwagę, że takie rozwiązanie – łączenie biletów do kilku atrakcji, to rozwiązanie popularne w wielu miastach na całym świecie. - Cieszę się, że udało nam się go sfinalizować. Misją wrocławskiego zoo jest głównie edukacja i ochrona gatunkowa, więc współpraca z centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, gdzie zwiedzający mogą dowiedzieć się niemal wszystkiego o jednym z determinantów życia na Ziemi i nauczyć się jak o niego dbać, jest naturalna. Działania zoo i Hydropolis są więc komplementarne - mówi Radosław Ratajszczak. - W przypadku biletu łączonego z Aquaparkiem mamy dobre doświadczenie, bo taki bilet funkcjonował przez kilka lat i cieszył się dużym zainteresowaniem. Teraz do niego wracamy.

Szef wrocławskiego ogrodu zoologicznego zapraszał do wizyt w Hydropolis i zoo także osoby, które obie atrakcje znają. – Zoo jest miejscem żywym, jest w procesie ciągłej zmiany. Stale przybywa nam ciekawych zwierząt. Od niedawna prezentujemy skarabeusze, bardzo ciekawe i mądre żuki. Zmienia się także wystawa w Hydropolis, byłem tu już kilka razy i przy każdej wizycie dowiaduję się ciekawych, nowych rzeczy.

Voucher upoważnia do samodzielnego zwiedzania wystawy w Hydropolis, całodniowego pobytu w ogrodzie zoologicznym, a w parku wodnym – do skorzystania ze strefy rekreacji z możliwością przejścia na basen sportowy, bez limitu czasu.

– Aquapark Wrocław odwiedza rocznie blisko dwa miliony gości, którzy chcą wypocząć, zrelaksować, ale przede wszystkim aktywnie spędzić czas – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego. – Szczególnym miejscem w naszym kompleksie jest strefa rekreacji z licznymi zjeżdżalniami i basenami, w której czas spędzają całe rodziny. Bilety łączone z Hydropolis i zoo to wzbogacenie naszej oferty, dedykowane rodzinom właśnie – dodaje.

Łączony bilet rodzinny to też świetny pomysł na prezent, zachęcający znajomych z całej Polski do zwiedzenia topowych atrakcji Wrocławia. Oferta ważna jest do końca marca 2020 roku, ale niewykluczone, że zostanie przedłużona i rozbudowana.

MB/w

Redakcja www.wroclaw.pl