DOBRE SŁOWO — PODAJ DALEJ! Spotkanie z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską

Słowami posługuje się każdy i bez przerwy — w zadumie, gniewie, radości, rozpaczy, w miłości i nienawiści. Jest to uniwersalna waluta wymienna pośród nas wszystkich. Nieograniczony dostęp do tego wspólnego dla wszystkich skarbca, czyni nas wszystkich bogaczami.

Czy rzeczywiście? Czy wszystkich? Czy naprawdę bogaczami?

Czy waluta, którą się posługujemy, jest z kruszca czy z tombaku? Wzbogaca nas wzajemnie czy ograbia? Buduje czy dewastuje?

Zaczniemy nasze spotkanie od psychozabawy. Zbiorowej i wspólnej, ale osobistej i intymnej. Poproszę o parę sekund namysłu, a następnie zapisanie pięciu słów, zdań, wyrażeń JAKIE CHCIAŁABYŚ USŁYSZEĆ od:

  • osób, które kochasz
  • od osób przypadkowo spotykanych w windzie, autobusie, w sklepie
  • od swojego zwierzchnika / wykładowcy
  • od osób, które spotykasz w szkole / w pracy
  • od osób, który sprawiły ci przykrość

Rozmowa wokół tych spraw będzie kontynuacją tematu sprzed roku, stając się pogłębionym ćwiczeniem z empatii, tej najczystszej formy humanizmu.

Na spotkanie online zapraszamy 21 listopada o godz. 17.00.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka i autorka książek, m.in. Sekrety kobiet, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Żal po stracie, a ostatnio również książeczki dla dzieci pt. Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie.

Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Od 1989 r. w Fundacji Batorego kieruje międzynarodowym programem przeciwdziałania uzależnieniom. Działa w Kongresie Kobiet.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl