Poczta, banki, bankomaty

Data aktualizacji: 2021-03-31

Wrocław jest opleciony gęstą siecią bankomatów, placówek bankowych oraz urzędów pocztowych.

Z wypłaceniem lub wpłacaniem pieniędzy w bankomacie w centrum Wrocławia nie ma żadnych problemów. Tylko w Rynku i jego najbliższym otoczeniu znajduje się kilkanaście bankomatów. W innych rejonach także nie powinno być kłopotu ze znalezieniem bankomatu lub sklepu, w którym można wypłacić gotówkę.

Podobnie rzecz się ma z dostępem do placówek bankowych. Mimo że dużą część formalności można już załatwić za pomocą internetu, to banki nadal utrzymują w gotowości swoje biura i punkty obsługi. Na ogół są czynne w godz. 9.00-17.00.

Poczta całodobowa, Rynek 28

W centrum Wrocławia (u zbiegu Rynku i ul. Świdnickiej) od lat działa jeden z najpopularniejszych punktów pocztowych. Dzisiaj na poczcie nie tylko opłacimy rachunki i wyślemy listy, można tu także załatwić wiele innych formalności oraz kupimy prasę, pamiątki, poradniki, plany, mapy i inne wydawnictwa dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Bankomaty

  • znajdują się w większości placówek bankowych oraz we wszystkich galeriach handlowych. Wiele restauracji i niektóre sklepy, zwłaszcza w centrum Wrocławia, przyjmuje także opłaty w euro;
  • pieniądze możesz wypłacić także w kasach popularnych sieci sklepów