Wrocławskie scenerie na Instagrama cz. 2

Data aktualizacji: 2017-11-25

Na twoim instagramowym profilu nie brakuje zdjęć z podróży? W naszym mieście znajdziesz miejsca, które najpierw zachwycą ciebie, a później twoich obserwatorów.

8. Wyspa Daliowa

#magiawkadrze

Poznajcie najmniejszą z nadodrzańskich wysp wschodnich - przez lata zapomnianą i zaniedbaną Wyspę Daliową. W czerwcu 2017 roku tchnięto w nią nowe życie - jej odświeżony wygląd nawiązuje do architektury Ossolineum, kościoła Najświętszej Marii Panny na Piasku, Hali Targowej i zabytkowych budowli Ostrowa Tumskiego. Na twoją szczególną uwagę zasłuży tu z pewnością wysoka na siedem metrów Nawa w formie ażurowej bramy. Rzeźba ma latem odbijać niebo i zieleń, a zimą śnieg. Dzięki temu o każdej porze dnia i roku będzie prezentowała się inaczej, zupełnie jak zaczarowana. Wokół alejki i zieleń, bo to właśnie dziki charakter wyspy był inspiracją do jej rewitalizacji. Brzmi magicznie? Tak samo wygląda - zarówno na żywo, jak i uwiecznione w kwadratowym kadrze.


Post udostępniony przez @marcyyyl


9. ZOO i Afrykarium

#wsrodzwierzat

Pochłonięty fotografowaniem budynków i miejskiej scenerii, nie zapomnij, że we Wrocławiu czeka na ciebie także piękno natury. Na liście miejsc, w których uda ci się ją uwiecznić, znajdziesz Ogród Japoński, Ogród Botaniczny oraz wrocławskie ZOO i Afrykarium.

Lwy, okapi, pawie indyjskie, surykatki, wielbłąd, zebra i żyrafa. To tylko niektóre ze zwierząt czekających na ciebie w ogrodzie zoologicznym. We Wrocławiu mamy bowiem najbogatszą kolekcję zwierząt - jest ich tutaj aż 14 tysięcy! Na terenie ZOO znajdziesz też Afrykarium, czyli jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie Czarnego Kontynentu. Zagłębisz się tutaj w ekosystemy Morza Czerwonego, Kanału Mozambickiego, Wschodniej Afryki, wybrzeża Namibii oraz dżungli nad rzeką Kongo. W stylizowanym na Arkę Noego budynku zobaczysz m.in. pingwiny, żółwie, hipopotamy, rekiny i krokodyle. Te piękne stworzenia chętnie dają się fotografować, a pozowanie wychodzi im naprawdę nieźle :-)

Godziny otwarcia ZOO:

pon-czw: 9-17

pt, sb, nd, święta: 9-18

Godziny otwarcia Afrykarium:

pon-czw: 9-18

pt, sb, nd, święta: 9-1910. Dziedziniec Pasażu Pokoyhofa

#rozrywkowekadry

Kolejnym miejscem, w które pragniemy zaprosić cię niedługo po jego całkowitej renowacji, jest Pasaż Pokoyhofa - budynek znajdujący się pomiędzy ulicami Św. Antoniego i Włodkowica. Trwający pięć lat remont tchnął w tę część Dzielnicy Czterech Wyznań nowe życie - dla bawiących się w Starym Mieście wrocławian i turystów to świetna alternatywa do imprezowania w kameralnym klimacie klubokawiarni.

Na szczególną uwagę twojego obiektywu mogą zasłużyć zrekonstruowane elementy oryginalnej szklanej mozaiki, która zdobiła kamienicę już na początku XX wieku. Inspiracją dla palisad i ornamentów frontu budynku były jego ujęcia z przedwojennych fotografii.

Uwiecznisz tutaj nie tylko urzekającą architekturę, ale także ludzi smakujących chleb i wino w Charlotte czy bawiących się w rytm muzyki w Szajbie i DoJutra. Nie mamy wątpliwości, że zachwyci cię panująca tutaj atmosfera.Do stworzonej przez nas listy swoje propozycje dołączyli także WROCLOVERS - autorzy jednych z najpiękniejszych wrocławskich kadrów. Poznajcie kilka z nich:

11. Park Stanisława Tołpy

#wśródprzyrody

We Wrocławiu nie brakuje pięknych, urzekających o każdej porze roku parków. Z jednego z nich - Parku Stanisława Tołpy (zwanego niegdyś Parkiem Nowowiejskim) - podziwiać można wieże kościoła św. Michała Archanioła czy Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Na szczególną fotograficzną uwagę zasługują tutaj liczne gatunki drzew - buk pospolity, perełkowiec japoński czy lipa amerykańska, a także piękny staw zwany przed laty “Waschteich".

To wymarzone miejsce na popołudniowy piknik na kocu lub spacer, a posiadanie aparatu jest tutaj obowiązkiem!12. Narodowe Forum Muzyki

#muzycznie

Gmach NFM mieści się przy Placu Wolności - zaledwie kilka minut drogi z Rynku. Wewnątrz znajdują się cztery sale koncertowe, w tym główna aż z 1800 miejscami! Uczestnicząc w koncertach wewnątrz budynku, z pewnością zachwycicie się zapierającym dech w piersiach widokiem. Jednak nie tylko od środka możecie uchwycić na zdjęciu piękno tego miejsca. Inspiracją dla architekta był bowiem instrument muzyczny - z tego powodu kształtem przypomina on pudło rezonansowe instrumentu strunowego. NFM zachwyca swoją elegancją, szykiem i nowoczesnością zarówno w ciągu dnia, jak i oświecony światłami latarni.


13. Ogrody i dziedziniec Ossolineum

#spokójwcentrum

Choć Ossolineum znajduje się w samym centrum miasta (traficie na niego, spacerując z Mostu Uniwersyteckiego w stronę Rynku), określany jest jako miejsce wytchnienia, odpoczynku i wszechogarniającej ciszy.


Urokliwy ogród został odnowiony 10 lat temu. Na szczególną uwagę zasługują tutaj równo przystrzyżone żywopłoty i urokliwa fontanna. Znajdziecie tutaj także skryte w cieniu żelazne ławeczki, marmurowe i ceglane zdobienia, pomnik Angelusa Silesiusa czy jeden z nielicznych wrocławskich pomników poświęconych ofiarom I wojny światowej - figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Choć po wyjątkowym, utrzymanym w stylu barokowym ogrodzie możecie spacerować tylko w ciągu dnia, wieczorami uda wam się podejrzeć go przez ażurową bramę znajdującą się przy ul. Szewskiej. W każdej z tych odsłon ogrody ossolińskie cechują się romantycznym, niezwykłym charakterem.


Zobacz część pierwszą najlepszych scenerii na Instagram.