Wrocławskie scenerie na Instagrama cz. 1

Data aktualizacji: 2022-04-29

Na twoim Instagramie nie brakuje zdjęć z podróży? We Wrocławiu znajdziesz miejsca, które najpierw zachwycą ciebie, a później twoich obserwatorów! Sprawdź, co jest teraz #instafriendly!

Jeśli odpowiadając na pytanie "co zabrałbyś na bezludną wyspę?", jako jedną z pierwszych pozycji wymieniasz telefon lub aparat fotograficzny, to na pewno towarzyszą ci one także podczas pobytu we Wrocławiu. Nie czekaj więc ani chwili dłużej. Aparat w dłoń! Poznaj #najlepszesceneriewroclawia.


1. Dworzec Główny

#start

Nareszcie jesteś! Jest nam niezwykle miło powitać cię w naszym mieście. Wysiadając z pociągu, nie chowaj jednak aparatu do plecaka. Przyda ci się jeszcze na terenie dworca. Zresztą, sam za chwilę zobaczysz… Monumentalne bryły, zadaszona hala peronowa, neony kas biletowych i rozległy hol. Dworzec Główny we Wrocławiu może być tłem twojego turystycznego selfie, ale także idealną przestrzenią do artystycznych ujęć. Szukając najlepszego z nich, nie zapomnij ciągnąć za sobą walizki. Może ci się przydać w dalszej podróży :-)

Post udostępniony przez @kubelkowaty


2. Hala Stulecia

#pergola

Hala Stulecia, znajdująca się przy niej pergola i malowniczy Park Szczytnicki to scenerie wybierana najczęściej na sesje zdjęciowe i ciążowe. Nie bez powodu właściciele muszek, białych welonów i okrągłych brzuszków decydują się właśnie na to miejsce. Mierząca 640 m pergola składa się aż z 750 kolumn połączonych trejażami zdobionymi bogatą winoroślą. Dzięki tej otaczającej cię zewsząd zieleni zdjęcia nabiorą wyjątkowego, baśniowego charakteru.

Masz ochotę na więcej? Budowla otacza Wrocławską Fontannę Multimedialną - jej wodne pokazy są połączeniem muzyki, oświetlenia i multimedialnych animacji. Ta świecąca licznymi kolorami gwiazda zapozuje ci do zdjęcia zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku.


3. Nasyp Kolejowy przy ul. Bogusławskiego

#londynskistyl

Poszukujesz scenerii o wyjątkowo enigmatycznym klimacie? To miejsce na pewno ci się spodoba. Czasem nazywane jest "wrocławskim Bronxem". Znajdziesz tutaj kilka dobrych pubów z dobrym piwem i ogródkami wychodzącymi na jedną z najbardziej tajemniczych części Wrocławia.

Estakada ma długość 620 m, a jej tory są położone około 5 m nad ziemią. Jeśli jesteś fanem takich klimatów, warto wybrać się na kilkunastominutowy spacer z Rynku w stronę ul. Bogusławskiego. Przecinający śródmieście nasyp przeniesie ciebie i klimat twoich zdjęć do scen z amerykańskich i angielskich filmów.


4. OVO

#nietypovo

Uwaga, fotografujący fani minimalizmu i innowacji! Przed Wami OVO Wrocław - gmach usytuowany w granicach Starego Miasta, którego wyjątkowa przestrzeń skradnie wasze serca. Powierzchnia obiektu wynosi prawie 49 tysięcy metrów kwadratowych. Wewnątrz kompleksu znajduje się pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, a także luksusowe apartamenty, penthouse’y, biura, restauracje i wiele innych. OVO to architektoniczna wizytówka naszego miasta, w której życie płynie własnym rytmem.

Zrobienie zdjęć we wnętrzach budynku może wiązać się z niemałym uszczupleniem portfela… Nie martw się jednak, ponieważ elewacja OVO Wrocław to dzieło sztuki samo w sobie - nietypowe kształty posłużą np. uwiecznieniu abstrakcyjnych kadrów.


5. Bulwar Dunikowskiego

#widoknamiasto

Jeśli nie ruszając się z miejsca, zechcesz sfotografować kilka najważniejszych punktów na mapie Wrocławia, wybierz się na spacer Bulwarem Dunikowskiego - jednym ze świeżo wyremontowanych miejsc w mieście.

W ciągu dnia odpoczniesz na schodkach położonych bezpośrednio przy Odrze, a wieczorem pospacerujesz w świetle latarni i gwiazd. W wyjątkowym klimacie sfotografujesz stąd Most Pokoju, katedrę, bibliotekę archidiecezjalną, Kampus Grunwaldzki, Most Piaskowy i Ostrów Tumski. To miejsce stworzone dla obiektywu aparatu i jego szukających chwili relaksu właścicieli.


6. Punkt widokowy Sky Tower

#zlotuptaka

Choć uważamy, że podczas wycieczek warto trzymać się z dala od centrów handlowych, dla punktu widokowego Sky Tower przewidzieliśmy wyjątek. Nie wyruszaj jednak na spacer po sklepach, ponieważ prawdziwą niezwykłość miasta odkryjesz dopiero na 49. piętrze galerii. Windą do nieba dojedziesz tam w zaledwie jedną minutę. To najwyżej położony punkt widokowy w Polsce i raj dla miłośników zapierających dech w piersiach widoków. My polecamy wjazd w szczególności wczesnym rankiem i przy zachodzie słońca. Oszklona przestrzeń pozwoli ci uchwycić wybraną część miasta w jego najlepszej odsłonie.

Bilety kupisz w Punkcie Sprzedaży Biletów na poziomie +1 na terenie Galerii Handlowej.


7. Z widokiem na Odrę

#miastostumostow

Wrocław nazywany jest "miastem stu mostów" - nic dziwnego, bo może pochwalić się największą ich liczbą w całej Polsce! Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli zsumować ze sobą mosty nad rzekami z kładkami w parkach i licznymi wiaduktami kolejowymi, liczba może wzrosnąć nawet do 300! Robi wrażenie, prawda?

Nasze mosty kryją wiele tajemnic. Ustrojony kłódkami zakochanych Most Tumski widział już niejedno rodzące się uczucie. Most Grunwaldzki był w czasie wojny świadkiem wielu niezwykłych historii, ledwo uchodząc przy tym cało. Podobne wspomnienia dźwiga usytuowany w pobliżu ZOO Most Zwierzyniecki. Lista jest naprawdę długa, wybieraj śmiało! Ręczymy, że niezależnie od pogody wykonane w tych miejscach zdjęcia zaprezentują się bez zarzutu.