Wrocław polecany przez CNN

Data aktualizacji: 2021-04-27

Stolica Dolnego Śląska znalazła się w zestawieniu 20 najpiękniejszych europejskich miast jeszcze nie zadeptanych przez turystów. Wizytę nad Odrą polecają dziennikarze serwisu CNN Travel. Oprócz Wrocławia są tam takie perełki jak Antwerpia, Prisztina, Berno, Malmo, Turyn, czy Tbilisi.

Jeśli nie chcesz przepychać się przez tłumy turystów z kijami do selfie i szukasz nowych odkryć na podróż to zobacz piękne ale jeszcze nie zadeptane europejskie miasta – zachęca na początku artykułu Joe Minihane dziennikarz CNN.

O Wrocławiu pisze, że to piękne miasto na zachodzie Polski, nad brzegiem Odry, które w 2016 roku było Europejską Stolicą Kultury i oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników, sztuki, architektury i historii. Wśród nich wymieniana jest Hala Stulecia, Panorama Racławicka i mostek Pokutnic ze spektakularnym widokiem na Stare Miasto. Od siebie na pewno dołożylibyśmy Afrykarium, Hydropolis, no i mini świat wrocławskich krasnali.

W zestawieniu, obok Wrocławia znalazło się też m.in. szwedzkie Malmo, włoski Turyn, Tbilisi w Gruzji, Sarajewo w Bośni, Trondheim w Norwegii, czy Aberdeen w Szkocji. Autor tekstu poleca je jako ciekawą alternatywę do zatłoczonego Paryża, Wenecji i Amsterdamu.

To nie pierwszy raz kiedy Wrocław polecany jest przez zagraniczne media i podróżników. Tylko w tym roku pisał o stolicy Dolnego Śląska m.in. brytyjski dziennik The Independent, czy hiszpańskie wydanie witryny huffingtonpost. Wrocław coraz częściej zauważają też polscy i zagraniczni blogerzy. Ostatnio m.in. scorcidimondo.it, osiestop.pl i roamilicious.com.

Szacuje się, że w rekordowym 2016 roku miasto odwiedziło około 5 milionów turystów, w tym blisko 1,5 miliona zagranicznych. Wrocław zwyciężył też w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018. Stolica Dolnego Śląska zdobyła ponad 41 tysięcy głosów internautów.

Czytaj więcej: TOP 10 atrakcji we Wrocławiu

Zdjecie Janusz Krzeszowski

Janusz Krzeszowski